Art Collective For Peace (ACFP) is een collectief van makers en denkers dat kunst inzet om beweging te creëren—letterlijk en figuurlijk. Met projecten als Cinema of Resistance en verrassende pop-upexposities bouwen ze aan een creatief platform waar activisme en verbeelding hand in hand gaan. Hun werkwijze brengt mensen samen rond urgente thema’s, waarbij kunst als katalysator dient voor dialoog en collectieve actie.
Samen met IDFA Meets onderzoekt ACFP deze middag protest—niet alleen als daad van verzet, maar ook als vorm van verbondenheid. In een tijd waarin het demonstratierecht steeds vaker ter discussie staat, gaan we op zoek naar de kracht én kwetsbaarheid van publieke actie. Wat drijft mensen de straat op? Wanneer is protest effectief? En wat verandert er—aan de wereld, of aan jezelf?
Verwacht een middag vol film, gesprek en gedeelde reflectie. Over risico en solidariteit, over macht en beweging, over gehoord worden en laten horen.
Het volledige programma wordt binnenkort bekend gemaakt.