
Ter afsluiting van de lijst van de 60 beste Nederlandse documentaires aller tijden organiseert de Volkskrant een dag waarop vier van de beste documentaires worden vertoond, met inleidingen en nagesprekken.
Programma:
Crazy (1999, Heddy Honigmann)
Nederlands gesproken, geen ondertiteling
Blind Kind (1964, Johan van der Keuken)
Nederlands gesproken, geen ondertiteling
Stand van de maan (2004, Leonard Retel Helmrich)
Indonesisch gesproken, Engels ondertiteld
Weemoed & Wildernis (2009, Digna Sinke)
Nederlands gesproken, geen ondertiteling
Het programma loopt van 10.30 tot 17.30 uur, met voldoende pauzes voor lunch en koffie. De inleidingen en nagesprekken bij de films zijn in het Nederlands.

Crazy

Blind Kind

Stand van de maan
Volop experimenterend met inventieve cameraposities toont Retel Helmrich in deze gelauwerde film hoe de familie Sjamsuddin zich staande probeert te houden in een snel veranderende wereld, terwijl oma besluit de hectische stad achter zich te laten.

Weemoed & Wildernis
Ontroerende bespiegeling over vergankelijkheid en tijdelijkheid. Het eiland Tiengemeten, geboortegrond van regisseur Digna Sinke, moet weer wilde natuur worden. Met weemoed volgt zij de veranderingen in het landschap en haar eigen leven.