Awards IDFA 2017

    Op woensdagavond 22 november zijn in de Stadsschouwburg in Amsterdam de winnaars bekend gemaakt van de verschillende competitieprogramma’s. 

    Scroll naar beneden en zie per competitie wie de winnaars zijn!

    Lees hier de juryrapporten

    IDFA Award for Best Feature-Length Documentary                                 

    Mila Turajlic won de IDFA Award for Best Feature-Length Documentary (€ 15.000) voor The Other Side of Everything (Servië, Frankrijk, Qatar). De film speelt zich af binnen de muren van een opgedeeld appartement in Belgrado. Hier staat het portret van een familie symbool voor een politiek onrustig land.
    Daarnaast reikte de jury de IDFA Special Jury Award for Feature-Length Documentary (€ 2.500) uit aan The Deminer (Zweden) van Hogir Hirori en Shinwar Kamal. De documentaire is een portret van kolonel Fakhir, die met zijn kniptang en heldenmoed duizenden bermbommen en landmijnen ontmantelde.

    De jury van de IDFA Competition for Feature-Length Documentary bestond uit Zaradasht Ahmed (Noorwegen), Galia Bador (Israël), Ernesto Pardo (Uruguay), Diana Sanchez (Canada) en Frank Scheffer (Nederland). 

    IDFA Award for Best First Appearance     

    Simon Lereng Wilmont won de IDFA Award for Best First Appearance (€ 10.000) voor The Distant Barking of Dogs (Denemarken, Zweden, Finland).
    Ieva Ozolina won de IDFA Special Jury Award for Best First Appearance, ter nagedachtenis aan Peter Wintonick (€ 2.500) voor Solving My Mother (Letland).

    De jury van de IDFA Competition for First Appearance bestond uit Sigrid Dyekjær (Denemarken), Ilona Hongisto (Australië), Niels Van Koevorden (Nederland), Jose Rodriguez (VS) en Severine Roinssard (Frankrijk).

    IDFA Award for Best Mid-Length Documentary               

    Martin Benchimol en Pablo Aparo wonnen de IDFA Award for Best Mid-Length Documentary (€ 10.000) voor The Dread (Argentinië).
    Hendrick Dusollier won de IDFA Special Jury Award for Best Mid-Length Documentary (€ 2.500) voor Last Days in Shibati (Frankrijk).

    De jury van de IDFA Competition for Mid-Length Documentary bestond uit Yael Bitton (Zwitserland), Reber Dosky (Nederland) en Lars Skree (Denemarken).

    IDFA DocLab Award for Digital Storytelling                                             

    De IDFA DocLab Award for Digital Storytelling (€ 5.000) ging naar Cosmic Top Secret (Denemarken) van Trine Laier.

    De jury van de IDFA DocLab Competition for Digital Storytelling bestond uit Hugues Sweeney (Canada), Annelies Termeer (Nederland) en Dan Tucker (Verenigd Koninkrijk).

    IDFA DocLab Immersive Non-Fiction Award        

    Lauren McCarthy ontving de IDFA DocLab Immersive Non-Fiction Award (€ 5.000) Lauren (Verenigde Staten).

    De jury van de IDFA DocLab Competition for Immersive Non-Fiction bestond uit Toby Coffey (Verenigd Koninkrijk), Shirin Anlen (Israël) en Klasien van de Zandschulp (Nederland).

    IDFA Award for Best Short Documentary      

    Marcin Sauter ontving de IDFA Award for Best Short Documentary (€ 5.000) voor Zhalanash – Empty Shore (Polen).
    De IDFA Special Jury Award for Short Documentary (€ 2.500) werd uitgereikt aan Erik Holmström en Fredrik Wenzel voor As We're Told (Zweden).

    De jury van de IDFA Competition for Short Documentary bestond uit Tamás Almási (Hongarije), Gema Juarez (Argentinië) en Dana Lixenberg (Nederland). 

    Beeld en Geluid IDFA Award for Dutch Documentary                            

    De Beeld en Geluid IDFA Award for Dutch Documentary (€ 7.500) ging naar The Long Season (Nederland) van Leonard Retel Helmrich.
    Maasja Ooms ontving de IDFA Special Jury Award for Dutch Documentary (€ 2.500) voor Alicia (Nederland).

    De jury van de IDFA Competition for Dutch Documentary bestond uit Khalil Benkirane (Qatar), Nicoline van Harskamp (Nederland) en Young-woo Kim (Zuid-Korea).

    ARRI IDFA Award for Best Student Documentary                      

    Call Me Tony (Polen) van Klaudiusz Chrostowski ontving de ARRI IDFA Award for Best Student Documentary (€ 5.000).
    De IDFA Special Jury Award for Student Documentary (€ 2.500) ging naar I Am (Cuba, Brazilië) van Denise Kelm Soares.

    Beide winnaars ontvingen naast het geldbedrag de Amira camera, die Arri beschikbaar stelt voor de volgende producties van de makers.

    De jury van de IDFA Competition for Student Documentary bestond uit Rémi Bonhomme (Frankrijk/Libanon), Sophie Dros (Nederland) en Vincent Moloi (Zuid-Afrika).

    IDFA Award for Best Children’s Documentary              

    De IDFA Award for Best Children’s Documentary (€5.000) ging naar Lenno & The Angelfish (Nederland) van Shamira Raphaëla.
    L I S T E N van Astrid Bussink won de IDFA Special Jury Award for Children’s Documentary (€ 2.500).

    De jury van de IDFA Competition for Kids & Docs bestond uit Daan Bol (Nederland), Rokhsareh Ghaem Maghami (Iran) en Christian Popp (Frankrijk). 

    Het competitieprogramma 2017 werd ondersteund door Ammodo.

    VPRO IDFA Audience Award 

    Op vrijdagavond 24 november werd de winnaar van de VPRO Audience (€ 5.000) bekend gemaakt tijdens de live uitzending van de Best of IDFA: Audience Award 2017. De winnaar van dit jaar is Deaf Child (Nederland) van Alex van de Ronde.

    Bekijk de hoogst geëindigde films

    Andere awards uitgereikt tijdens IDFA

    Ester Gould reikte aan het begin van de avond de Prins Bernhard Cultuurfonds Documentaire Stipendium (€ 50.000) uit aan filmmaker Reber Dosky (The Sniper of Kobani, Radio Kobanî  en Meryem). Het stipendium van 50.000 euro voor het maken van een nieuwe documentaire komt van een anonieme mecenas, die het stipendium via het Cultuurfonds mogelijk maakt. Dosky won in 2016 met zijn film Radio Kobanî de IDFA Award for Best Dutch Documentary.

    De eerste Amsterdam Human Rights Award (€ 25.000) werd maandagavond uitgereikt aan Piripkura (Brazilië) van Renata Terra, Bruno Jorge en Mariana Oliva. De award is mogelijk gemaakt door de Gemeente Amsterdam.

    Op donderdag 16 november werd de Karen de Bok Talent Prijs uitgereikt aan Marina Meijer voor haar filmplan C’est les autres.